צרו איתנו קשר

מאמרים

דף הבית >> מאמרים >> איך לבחור ריהוט מתאים לגינה

איך לבחור ריהוט מתאים לגינה

בבתים רבים צמודי קרקע  הגינה היא חלק בלתי נפרד מהבית. לרוב, היציאה לגינה היא מהסלון. בבתים בודדים קיימות מספר יציאות לחצרות קדמיות ואחוריות, לכניסה הראשית וכדומה. במסגרת העיצוב הכולל של הבית מייחדים גם פרק נכבד לעיצוב הגינה, ובמסגרתו או לאחריו, יש צורך לבחור ריהוט גינה. ריהוט גינה הוא בעצם שם כולל לריהוט חיצוני שנועד להיות  מונח מחוץ לבית, ומשום כך, ניתן למצוא ריהוט כזה גם על גגות ומרפסות שמש. נשאלת  השאלה: איך לבחור את  הריהוט המתאים?

הצרכים והטעם האישי המעורבים בבחירת ריהוט גן

בחירת הריהוט נעשית על פי  הצרכים, אסתטיקה ונוחות, גודל  החלל  המיועד, טעם ורצונות הבעלים, וכמובן, היכולות הכספיות. נקודת ההנחה הבסיסית היא שהחומרים מהם עשויים  כל סוגי הריהוט הינם חומרים  העמידים למים וללחות, או חומרים שמעובדים היטב וצבועים בחומרים שמונעים חדירת לחות.

קיימים חומרים דוגמת אלומיניום, פלסטיק, עץ לסוגיו, קש, זכוכית, ועוד. יש רהיטים שעשויים מסוג חומר אחד ואחרים משילוב של שני סוגים דוגמת אלומיניום וזכוכית. איכות  החומר והמראה הם גורמים רבי משקל. רבים מעדיפים ריהוט גן אלומיניום שנחשב לחומר אלגנטי אבל  משדר קרירות. אחרים יעדיפו את  העץ שהינו חומר שמשדר חום ומשתלב נהדר בצמחיית  הגינה. רהיטי פלסטיק מקובלים מאד בשל המחיר ונוחות  השימוש בהם. רבים משתמשים בהם בגינות אחוריות, סביב בריכות באזור להכנת  מנגלים ועוד.

ריהוט קש הינו בעל  מראה יותר מרושל ויועדף על ידי אנשים רבים בגלל מחירו הזול והעממיות שהוא משדר. שולחן אלומיניום עם משטח זכוכית, למשל, נראה יפה מאוד ויכול להגיע בצורה עגולה, מרובעת, אליפטית וכדומה. בעת  הבחירה מתחשבים גם בצורת הגינה ומבקשים ריהוט שישתלב היטב בתוך המרחב והגינה.

שיקולים שונים שצריך לקחת בחשבון

שיקול נוסף הוא נוחות הישיבה,  השכיבה, והשימוש. בין אם זה לקריאה, לשיזוף, לרביצה בשמש, לאירוח למנגל, להתענגות בישיבה על נדנדה בחצר וכדומה.

שיקול אחר הוא  העמידות. מספר דוגמאות ושיקולים: אלומיניום עמיד לשנים רבות אבל יש סכנה לפגיעה במעטפת שלו שתגרום לצלקות ולירידת צבע. כסאות פלסטיק נשברים ביתר קלות וצבעם דוהה בשמש. ריהוט עץ יש לתחזק על ידי צביעה ומריחת חומרים על בסיס קבוע, הקש שעל  הכיסאות נפרם בקלות ואז המראה שלהם הופך פחות אסתטי. כמובן שקיימים שיקולים נוספים.

שיקול נוסף הוא נושא  הטיפול במזרנים ובריפודים. יש כאלו שנשלפים ואז רבים מעדיפים להכניסם בלילה לתוך  הבית כדי לשמור עליהם מנזקי לחות ופגיעת חיות  מחמד. הדבר דורש טיפול קבוע. יש כאלו שנקרעים או מתלכלכים ואז יש צורך לתקן, לנקות או להחליף.

שיקול  מכריע הוא, כאמור, מחיר הריהוט שיכול לנוע בין עשרות שקלים לעשרות אלפי שקלים.

ריהוט גינה כולל שולחנות וכיסאות מסוגים שונים, כורסאות, מערכות ישיבה, ספסלים, נדנדות  מסוגים שונים, כיופיות, שמשיות ואמצעי הצללה אחרים, פרגולות, מיטות שיזוף ועוד. בנוסף, קיימים אביזרים נלווים כמו מזרנים למיטות, ריפודים לכיסאות, כיסויים לרהיטים שונים, כריות וכדומה. כל אלו נועדו לרווחת דיירי הבית והגינה.

 

לא מצאת את שחיפשת?
השאר פרטים ונציג RG סטייל יחזור אליך בהקדם 

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):
מתעניין במוצר זה?
השאר פרטים וניצור עמך קשר:
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:
הערות:
מתעניין בשירות זה?
השאר פרטים וניצור עמך קשר:
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:
הערות: